Seriál Glee - hlavní postavy

Santana Lopez

Školní kráska, roztleskávačka, která se připojí ke glee aby ho pomohla naprosto zničit. To se však vyvíjí značně jinak najde ve sboru zálibu. Santana Lopez je zamilovaná do Pucka a udělá cokoliv aby ho získala.

Mercedes Jones

Mercedes je černoška s typickým krásným černošským hlasem. Byla velm zamilovaná do Kurta a to ji vlastně opustilo až v tom momentě kdy se dozvěděla, že Kurt je ve skutečnosti na kluky. mercedes Jones zná jedno velké tajemství a to je to, kdo je skutečným otcem dítěte jež má Quinn.

Will Schuester

Will je tou postavou, která dá věci skutečně do pohybu. Will již v minulosti byl členem sboru a byl také u toho, když tento sbor zvítězil ve státním kole. Will schuester se po ukončení střední školy oženil a stal se učitelem španělského jazyka. Pro Willa je glee sbor něco velmi důležitého a chce aby se dostal zpět na výsluní. Rozhodne se proto sboru pomoci a převezme ho po minulm učiteli. Tím pro něj začínají radosti se sborem spojené, i když samozřejmě půjde hlavně o starosti.

Emma Pillsbury

Emma Pillsbury je lehce šílená, je totiž posedlá čistotou a to opravdu velmi. Moc si nerozumí s lidmi až na Willa Schuestera. V seriálu uvidíme, že k němu patrně má vřelé city, přesto začne chodit s trenérem, který má na starosti fotbalové mužstvo.

Rachel Berry

Rachel má opravdu velmi, velmi zvláštní rodiče. Určitě nikdo jiný na škole na tom není stejně jako ona a tak už díky tomu je dost výjimečná. Rodiče Rachel jsou totiž dva muži! Rachel je velmi neoblíbená a jejím životním cílem je se stát hvězdou. Má k tomu velmi dobré předpoklady.

Finn Hudson

Každý kdo viděl nějaký film nebo seriál o americké střední jistě zná tenhle typ kluka, který je quarterback fotbalové mužstva. Finn je člen fotbalového týmu, lamač dívčích srdcí a je velmi oblíbený po celé škole. Je dobrý zpěvák a zpívaní ho baví, problém je, že se za to stydí. Will ho však do sboru dostane a Finn v sobě opět objeví lásku ke zpívání. Finn chodí s rostleskávačkou Quinn a dokonce se to i rýmuje.

Quinn Fabray

Quinn je velice pohledná dívka, je to rozleskávačka a dokonce je i prezidentkou celibátního klubu :) Chodí s quarterbackem Finnem a čeká s ním údajně dítě. Příhlasí se ze zištných důvodů do sboru.

Noh Puckerman aka Puck

Noah má přezdívku Puck a hraje za školní tým fotbal. Největší kamarád Pucka je Finn. Puck je velký sukničkář a frajírek, který se věnujě čištění bazénů a lámání dívčích srdcí. Je to Žid. Samozřejmě také velmi dobře zpívá a chová city ke Quinn.

Kurt Hummel

Kurt je místní gay. Jeho matka zemřela, když byl ještě dítě a tak ho musel vychovávat pouze jeho otec. Kurtovi dlouho trvalo přiznat ostatním, že je teplý. Problém je ale v tom, že to vůbec přiznávat nemusí, každý na něm jeho homosexualitu pozná. Kurt Hummel i přesto, že je gay hraje ve fotbalovém mužstvu. Kurt je nešťastně zamilovaný do Finna.

Burt Hummel

Kurtův otec, který se se vším nevyrovnával zrovna lehce. Ve skutečnosti ale má Kurta rád a je připraven dát za svého syna ruku do ohně.

Artie Abrams

Vozíčkář a trochu loser, který však i přes svůj handicap se stane členem glee a dokáže se prosadit. Je zamilovaný do Tiny.

Terri Schuester

Manželka Willa Schuestera, která byla za mlada velmi krásná, je to totiž bývalá školní roztleskávačka.

Sue Sylvester

Nepřítel glee číslo jedna. sue Sylvester trénuje roztleskávačky a nesnáší hudební sbor. Sue je velmi zlý člověk a je dokonce ochotná se pokusit hudební sbor zničit. Dokáže se chovat skutečně velmi podle a dokonce využít špionážní taktiku, aby se dostala k důležitým informacím co se týče školního glee.

Brittany

Další krásna roztleskávačka. Britanny se stane členkou sboru jako jedna s těch roztleskávaček, které vyslala Sue aby jí získavaly důležité info co se týče činnosti sboru.